План соціально-економічного розвитку Новогалещинської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік (2ч)

Дата: 01.08.2018 14:02

Екологічна інфраструктура

Населені пункти громади  мають проблеми щодо забезпечення питною  водою. Внаслідок негативного впливу ставків-випарників Кременчуцького нафтопереробного заводу на підземні джерела, села Бондарі, Остапці, Василенки, Заруддя, Ревівка   забезпечуються підвізною питною водою.

На території громади діє два звалища твердих побутових відходів. Вивіз твердих побутових відходів здійснюється  КП «Галещина» та самовивозом субєктами господарювання і населенням..

Стан навколишнього природного середовища громади можна охарактеризувати, як задовільний.

Забруднення ґрунту у межах норми відбувається при використанні засобів хімізації в аграрному секторі громади.

На території громади відсутні підприємства, які скидають забруднюючі речовини у поверхневі води.

Ведеться планомірна  робота по організації полігону твердих побутових відходів біля с.В.Жужманівка.

Житлово-комунальна інфраструктура

Фактор енергозбереження є одним із визначальних для забезпечення стабільного розвитку громади. Робота у цій сфері буде спрямована на зниження витрат на оплату за енергоносії в бюджетних установах громади та комунальній сфері.

Надавачем послуг газопостачання - є ПАТ "Полтавагаззбут".

Газифіковано понад 80% житлового фонду.

Електропостачання здійснюють Козельщинська РЕМ та Кременчуцька РЕМ.

Житлово-комунальні послуги надає КП «Галещина», яке обслуговує 32 будинки громадського житлового фонду.

Проводилась реконструкція та відновлення мереж вуличного освітлення населених пунктів;

Промислова та агропромислова інфраструктура

На території громади діють два промислових підприємства: ТОВ ВКФ «АКРО Україна» та ТОВ НВП «Галещина–Агро», які займаються виробництвом та ремонтом сільськогосподарської техніки.

ПРАТ «Полтавське ХПП» надає послуги із збереження зернових культур.

В аграрному секторі діє 19 фермерських господарств в обробітку яких знаходиться 2410 га. землі. Фермерські господарства займаються вирощуванням зернових та технічних культур.

На підприємствах промисловості та аграрного сектору задіяно близько 200 працівників. Що позитивно впливає на вирішення питання зайнятості населення.

МП «Союз» здійснює переробку насіння соняшнику на олію.

Торгівельні послуги населенню надають 23 магазини роздрібної торгівлі.

На території громади діє 1 АЗС.

Приватними підприємцями надаються побутові та інші послуги.

Всього підприємницькою діяльністю займається близько 100 осіб.

Соціальна інфраструктура

Загальна чисельність освітянських закладів складається з 2 загальноосвітніх шкіл 1-3 ст. та 2   дитячих дошкільних навчальних.

Загальна чисельність учнів становить 289 осіб.

Дошкільною освітою охоплено 113 дітей.

Навчальні заклади повністю укомплектовані педагогічними кадрами. Учні навчальних закладів є активними учасниками учнівських заходів: олімпіад, конкурсів.

145 учнів молодших класів та пільгових категорій забезпечені безкоштовним харчуванням.

У відповідності до Програми оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році у пришкільні оздоровчі табори було залучено 165 учнів. 8 учням за рахунок коштів Біланівського ГЗК було придбано путівки до табору відпочинку «Горизонт».

Підвіз учнів до навчальних закладів здійснюється двома шкільними автобусами.

Мережа закладів освіти

Назва закладу та його філій

Потужність закладу

Кількість дітей

Кількість   педагогічного персоналу

1.

Новогалещинська ЗОШ 1-3 ст.

624

238

35

2.

Зарудянська ЗОШ 1-3 ст.

176

51

13

3

ДНЗ (Ясла-садок) «Сонечко»

54

93

24

4

ДНЗ «Росинка»

25

20

7

В будинках культури проводяться святкові заходи, інші культурно-мистецькі заходи, пов’язані з відзначенням календарних та пам’ятних дат в Україні,  концерти, збори, робота гуртків.

При Новогалещинському селищному будинку культури діє танцювальний гурток, в 3 групах якого займається 35 чол., драматичний гурток – 20 чол., вокальний гурток – 45 чол., дитячий вокально-інструментальний гурток – 6 чол. Всього гуртковою роботою охоплено понад 110 осіб, переважна більшість з яких діти та молодь.

Мережа закладів культури

Назва закладу

Кількість працюючих

Кількість охопленого населення

Кількість місць/відвідувань читачами (за рік)

Новогалещинський селищний будинок культури

4,5

2642

350

2

Бондарівський сільський будинок культури

910

124

3

Бондарівська  сільська бібліотека

398

2385

7

Новогалещинська  сільська бібліотека філія №32

651

4201

8

Новогалещинська  сільська бібліотека філія №33

653

3825

Медичне обслуговування населення громади здійснюється 2 амбулаторіями загальної практики сімейної медицини та 1 фельдшерсько-акушерським пунктом.