У кого яке бачення – така й правда

Дата: 13.01.2020 15:56

Народ, як кажуть, повинен знати ... правду. А правда, як виявляється, наче палка - на два кінці. У кого яке бачення – така й правда. Тож перейдемо до роз’яснень…У наш нелегкий час, людей які потребують турботи та матеріальної допомоги стає все більше і більше. В селищну раду звертаються люди за матеріальною допомогою на лікування і отримують її. Тільки в 2019 році на лікування 23 важкохворих дорослих та дітей з бюджету селищної ради виділено 46 тис  грн. Заяви з проханням про надання матеріальної допомоги надходять щомісяця, тому задовольнити всі звернення одночасно неможливо. Щоб не залишати своїх мешканців наодинці зі своїми проблемами, наша громада  намагається подбати про кожного – через введення додаткових пільг, запровадження різноманітних програм захисту прав та підтримки своїх мешканців.

Згідно Програми соціального захисту і соціального забезпечення населення громади на 2018-2020 роки, Програми «Турбота», надається адресна підтримка найменш захищеним верствам населення,  багатодітним сім'ям, найстаршим мешканцям, людям з інвалідністю, тяжкохворим та іншим пільговим категоріям. Окрім допомоги на лікування, в 2019 році надавалася допомога 3 сім’ям опікунів, піклувальників, з бюджету селищної ради виділено 6 тис  грн., учасникам АТО (в нашій громаді їх 33), сім’ї загиблого учасника АТО ( одна сім’я), з бюджету селищної ради виділено 50 тис грн., учасникам другої світової війни до 9 травня виділено 8 тис грн., надавалася допомога на поховання – 19 тис 75 грн.

Підставою для розгляду питання про надання матеріальної допомоги на лікування є :

- заява громадянина;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- довідки про доходи заявника та членів його сім'ї, які проживають разом з заявником та ведуть спільне господарство;

- довідка з лікувальної установи, із зазначенням діагнозу;

- квитанція, яка підтверджує придбання ліків та витрати на лікування;

- довідка МСЕК  про інвалідність для дітей та дорослих , які потребують особливого лікування та придбання спеціального медичного обладнання та апаратів, лікарських засобів та тренажерів для відновлювального лікування.

- довідка про склад сім’ї заявника.

Рішення про доцільність надання одноразової грошової матеріальної допомоги  приймається виконавчим комітетом Новогалещинської селищної ради.

Одноразова цільова  допомога надається громадянину не частіше одного разу на рік.

Прізвища громадян, які отримали один із вищезазначених видів допомоги, вказані в рішеннях виконавчого комітету селищної ради, які оприлюднено на офіційному  веб-сайті Новогалещинської громади.