ЗБИРАЄШСЯ ЗА КОРДОН - ПОТУРБУЙСЯ ПРО ВЛАСНУ БЕЗПЕКУ

#ПротиДІЙторгівліЛюдьми#ПрацюйБезпечно

ЛЮДИНА НЕ ТОВАР!

Їдеш в подорож

Візьми контакти представництва своєї країни за кордоном (консульств/посольств) та контакти організацій, які допомагають мігрантам.

Залиш своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування: адресу, контактний телефон, копії паспорту, договору та інших важливих документів. Регулярно телефонуй їм.

Не передавай свої документи нікому, окрім уповноважених осіб поліції, органів прикордонного та митного контролю. Не залишай свій паспорт під заставу і не передавай його «для оформлення» додаткових документів.

Запам’ятай!

Працевлаштування або навчання за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є незаконними!

Ніколи не погоджуйся на нелегальну роботу.

Неможливо оформити робочу візу нареченої через посередників!

Змінити тип візи за кордоном неможливо. Не вір тим, хто таке обіцяє!

Не надавай фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства.

Угода

Уважно читай угоду з працевлаштування або навчання.

З’ясуй, чи має фірма-посередник відповідну ліцензію.

Завжди перевіряй агенцію-посередника, коли шукаєш працевлаштування за кордоном та навіть в Україні, коли плануєш поїздку за кордон за молодіжними програмами, наприклад Au-Pair або Work and Travel, коли працюєш з модельними або шлюбними агенціями.

Не плати наперед великі суми коштів, навіть коли начебто потрібно оплатити оформлення контракту чи інших документів.

Перевір усі умови працевлаштування: угода не має містити розмитих формулювань та фрази типу «та інші види робіт», «на вимогу роботодавця» та ін.

Обов’язково покажи угоду юристу! Підписуй лише документи складені зрозумілою тобі мовою.

Зроби декілька копій угоди та тримай їх у безпечному місці (залиш копії родичам та друзям).

Безпека друзів та родичів

Передай корисні поради тим, хто збирається за кордон.

Розкажи про небезпеку потрапити у рабські умови за кордоном.

Протидій стереотипам: потерпілими від торгівлі людьми стають не тільки жінки, а й чоловіки.

Корисні контакти

0-800-505-501 - Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні);

527 - безкоштовні дзвінки з номерів мобільних операторів України

0-800-500-335 - Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» (безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні)

116-123 - безкоштовні дзвінки з номерів мобільних операторів України

Цілодобова консульська оперативна служба:

+38-044-238-16-57 - гаряча лінія МЗС України, якщо ви перебуваєте за кордоном
e-mail: cons_or@mfa.gov.ua Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

Корисні вебсайти

www.la-strada.org.ua www.527.org.ua

www.mfa.gov.ua - вебсайт Міністерства закордонних справ України. Адреси посольств України за кордоном (Головна/Посольства та консульства/Дипломатичні установи).

БАЖАЄМО БЕЗПЕЧНОЇ ПОДОРОЖІ!

Департамент соціального захисту населення