100 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ

Дата: 03.06.2022 10:43

1600 ракетних ударів, тисячі жертв і мільйони біженців: що пережила Україна за 100 днів війни

З моменту повномасштабного вторгнення рф минуло рівно 100 днів.

100 днів героїчного опору.

100 днів нездійсненому ворожому «плану 3-х діб».

100 днів тривоги, скорботи та суму.

100 днів, як ми вже інші, як відкинули зайве, а знайшли справжнє.

100 днів незламності через «не можу».

Кожен із цих днів для мільйонів українців запам’ятався одним суцільним 24 лютого. Евакуація, втрата житла, тяжкі поранення, загибель… Війна, яку принесли в Україну росіяни, зачепила кожного з нас по-своєму.

За офіційною інформацією ООН, станом на кінець травня війна в Україні забрала життя щонайменше 4074 цивільних, ще 4826 було поранено.

Експертам організації відомо, що серед загиблих українців:

• 1540 дорослих чоловіків;
  • 1014 дорослих жінок;
  • 1258 дорослих (стать не вдалося встановити);
  • 100 хлопчиків;
  • 93 дівчинки;
  • 69 дітей (стать не вдалося встановити).

Йдеться лише про підтверджені факти: у місцях проведення активних бойових дій та тимчасово окупованих територіях України підрахувати кількість жертв не є можливим.

Як заявив 30 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, за час повномасштабної війни кількість загиблих мирних громадян України вдесятеро перевищує жертви серед наших військових.

За даними дослідження Київської школи економіки, інфраструктурні збитки від війни в Україні вже перевищили $105,5 млрд.

За даними Міжнародної організації з міграції, після початку повномасштабної війни з рф понад 7,7 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами. Понад 60% із них – жінки. Абсолютна більшість поїхала до країн Євросоюзу. Найбільшу кількість українців встигла прийняти Польща – це понад 3,3 млн.

Кожного дня, кожної хвилини Збройні сили нашої держави дають гідну відсіч рашистським окупантам, а сила духу українського народу перед бездушним обличчям ворога лише міцнішає.

Сільки ж усього сталося за ці 100 днів?! Яку часову дистанцію у воєнній реальності ще доведеться здолати? Напевно відповідь годі шукати, бо Україна буде стояти доти, допоки не вижене окупанта зі своєї землі.

Кажуть, що жахливе та прекрасне завжди крокують десь поруч. Жахливе нам принесли, а прекрасне ми створюємо самі. І робимо це за покликом душі та серця.

Ми не рахуємо дні війни, ми рахуємо дні до перемоги! Слава Україні! Слава Героям, які її виборюють! Вічна шана воїнам за їхні жертовні подвиги!